Povzetek
iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF (DE) je ETF, ki sledi indeksu STOXX Europe 600. Število pozicij v njem: 612. Deset največjih predstavlja 20 % sklada.
- Letni stroški
- 0,20 %
- Velikost sklada
- 9,61B €
- Število pozicij
- 612
- Dividendni donos
- 2,55 %
- Deluje od
- 2004
Kaj govori v prid
- Stroški 0,20 % letno so pod sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- Široko razpršen: deset največjih pozicij predstavlja le 20 % sklada.
- Velik sklad: v upravljanju ima 9,61B €.
- Zlahka ga kupite in prodate: dnevni promet je približno 15,1M €.
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 7,1 %.
- Deluje že od leta 2004.
Na kaj biti pozorni
Tu ni ničesar, kar bi zahtevalo previdnost.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- +3,2 %
- 3 meseci
- −1,0 %
- Letos
- +11 %
- 1 leto
- +15 %
- 3 leta
- +48 %
- 5 let
- +36 %
- 10 let
- +98 %
- Povpr. market cap
- $218,2B
- P/E
- 16,7x
- Forward P/E
- 15,2x
- P/S
- 2,1x
- P/B
- 2,9x
- P/FCF
- 8,8x
- EV/EBITDA
- 11,4x
- Dividend yield
- 2,48 %
- ROIC
- 15,1 %
- ROE
- 24,2 %
- Bruto marža
- 47,3 %
- Poslovna marža
- 24,5 %
- Neto marža
- 17,5 %
- Payout ratio
- 41,3 %
- Neto dolg/EBITDA
- 1,2x
- Beta
- 1,02
Tehtano povprečje 50 največjih podjetij, ki predstavljajo 44 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Široko razpršen- 1 ASASML Holding N.V. ASML.AS 4,2 %
- 2 RORoche Holding AG ROP.SW 2,3 %
- 3 HSBC HOLDINGS PLC 2,1 %
- 4 SHShell SHELL.AS 2,0 %
- 5 NONovartis AG NOVN.SW 2,0 %
- 6 ASTRAZENECA PLC 1,8 %
- 7 NENestlé S.A. NESN.SW 1,7 %
- 8 SASAP SE SAP.DE 1,6 %
- 9 SISiemens SIE.DE 1,4 %
- 10 TTTotalEnergies SE TTE.PA 1,4 %
Število pozicij v skladu: 612. Deset največjih predstavlja 20 % sklada.
Sestava na dan 27. okt. 2026.
Kam je sklad razpršen?
RazpršenPo sektorjih
- Industrija 18 %
- Energetika 6,1 %
- Javne storitve 4,9 %
- Nepremičnine 1,0 %
- Drugo 70 %
Po državah
- Združeno kraljestvo 22 %
- Švica 15 %
- Francija 13 %
- Nemčija 13 %
- Druge države 36 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 23 %
- Large cap 70 %
- Mid cap 6,6 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $. Izračunano iz podjetij, ki predstavljajo 78 % sklada.
Največji sektor: Industrija (18 %). Največja država: Združeno kraljestvo (22 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (70 %).
Koliko me to stane?
Poceni- Letno od 10.000 €
- 20,00 €
- V 20 letih
- 993 €
Od vsakih vloženih 10.000 € sklad vzame 20,00 € letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno 993 €.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +7,1 %
- Najgloblji padec
- −23 %
- Letna volatilnost
- 13 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 7,1 %. Najgloblji padec v teh letih: 23 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 2,55 %
- Izplačila na leto
- 4
- Zadnje izplačilo
- 0,60 €
V zadnjih 12 mesecih je izplačal 1,64 € na enoto, kar je 2,55 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo 0,60 € dne 15. sep. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Zelo enostavno- Dnevni promet
- 15,1M €
- Enote na dan
- 236K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno 15,1M €.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 16,7
- Povprečni Bulios Score
- 69 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 30 %
- Pošteno vrednoteno 14 %
- Precenjeno 56 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 16,7-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 56 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (50), ki predstavljajo 44 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
EX EXIE.DE iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF (DE) | Nemčija | 0,20 % | $11,7B | +19 % | Reinvestira | 98 % |
SC SC0C.DE Invesco STOXX Europe 600 UCITS ETF | Irska | 0,19 % | $844,3M | +19 % | Reinvestira | 95 % |
ME MEUD.MI Amundi Core Stoxx Europe 600 UCITS ETF Acc | Luksemburg | 0,07 % | $18,2B | +19 % | Reinvestira | 94 % |
ST STXH.DE Amundi Core Stoxx Europe 600 UCITS ETF EUR Hedged Dist | Luksemburg | 0,15 % | $17,4B | +14 % | Izplačuje | 94 % |
LY LYP6.DE Amundi Core Stoxx Europe 600 UCITS ETF Acc | Luksemburg | 0,07 % | $18,2B | +19 % | Reinvestira | 94 % |
ME MEUD.PA Amundi Core Stoxx Europe 600 UCITS ETF Acc | Luksemburg | 0,07 % | $18,2B | +19 % | Reinvestira | 94 % |