Povzetek
Global X - Lithium & Battery Tech ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Global X. Število pozicij v njem: 46. Deset največjih predstavlja 57 % sklada.
- Letni stroški
- 0,75 %
- Velikost sklada
- $1,12B
- Število pozicij
- 46
- Dividendni donos
- 0,83 %
- Deluje od
- 2010
Kaj govori v prid
- Velik sklad: v upravljanju ima $1,12B.
- Zlahka ga kupite in prodate: dnevni promet je približno $13,7M.
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 9,6 %.
- Deluje že od leta 2010.
Na kaj biti pozorni
- Deset največjih pozicij predstavlja 57 % sklada, zato je njegov rezultat odvisen od nekaj imen.
- 48 % sklada je v enem sektorju (Osnovni materiali).
- Stroški 0,75 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 67 % od vrha.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −12 %
- 3 meseci
- −18 %
- Letos
- −6,1 %
- 1 leto
- 0,0 %
- 3 leta
- +25 %
- 5 let
- −37 %
- 10 let
- +151 %
- Povpr. market cap
- $108,2B
- P/E
- 16,1x
- Forward P/E
- 13,0x
- P/S
- 1,7x
- P/B
- 2,0x
- P/FCF
- 18,3x
- EV/EBITDA
- 9,6x
- Dividend yield
- 1,69 %
- ROIC
- 7,1 %
- ROE
- 12,4 %
- Bruto marža
- 26,7 %
- Poslovna marža
- 16,1 %
- Neto marža
- 11,8 %
- Payout ratio
- 27,2 %
- Neto dolg/EBITDA
- 2,4x
- Beta
- 1,37
Tehtano povprečje 38 največjih podjetij, ki predstavljajo 98 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Koncentriran- 1 RIRio Tinto RIO 19 %
- 2 ALAlbemarle ALB 5,6 %
- 3 30EVE Energy Co., Ltd. 300014.SZ 4,7 %
- 4 12BYD Company Limited 1211.HK 4,3 %
- 5 TSTesla TSLA 4,1 %
- 6 30Contemporary Amperex Technology Co., Limited 300750.SZ 4,0 %
- 7 00Samsung SDI Co., Ltd. 006400.KS 4,0 %
- 8 00NAURA Technology Group Co., Ltd. 002371.SZ 4,0 %
- 9 SQSociedad Química y Minera de Chile S.A. SQM 3,9 %
- 10 60Zhejiang Huayou Cobalt Co., Ltd 603799.SS 3,7 %
Število pozicij v skladu: 46. Deset največjih predstavlja 57 % sklada.
Sestava na dan 6. nov. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Prevladuje en sektorPo sektorjih
- Osnovni materiali 48 %
- Industrija 25 %
- Tehnologija 20 %
- Ciklične potrošne dobrine 7,9 %
- Neciklične potrošne dobrine 0,03 %
Po državah
- Kitajska 25 %
- Združeno kraljestvo 23 %
- Južna Koreja 14 %
- Japonska 13 %
- Druge države 26 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 4,1 %
- Large cap 64 %
- Mid cap 29 %
- Small cap 2,8 %
- Micro cap 0,08 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $.
Največji sektor: Osnovni materiali (48 %). Največja država: Kitajska (25 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (64 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od $10.000
- $75,00
- V 20 letih
- $3544
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $75,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $3544.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +9,6 %
- Najgloblji padec
- −67 %
- Letna volatilnost
- 30 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 9,6 %. Najgloblji padec v teh letih: 67 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 0,83 %
- Izplačila na leto
- 2
- Zadnje izplačilo
- $0,32
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $0,50 na enoto, kar je 0,83 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $0,32 dne 29. jun. 2026.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Zelo enostavno- Dnevni promet
- $13,7M
- Enote na dan
- 225K
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $13,7M.
Kako draga so podjetja v skladu?
Običajno vrednotenje- P/E podjetij v njem
- 16,1
- Povprečni Bulios Score
- 58 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 29 %
- Pošteno vrednoteno 23 %
- Precenjeno 48 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 16,1-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 48 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (38), ki predstavljajo 98 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
KA KARS KraneShares Electric Vehicles & Future Mobility Index ETF | Združene države Amerike | 0,69 % | $51,6M | −16 % | Izplačuje | 30 % |
BA BATT Amplify Lithium & Battery Technology ETF | Združene države Amerike | 0,59 % | $88,7M | −6,9 % | Izplačuje | 30 % |
IL ILIT iShares Lithium Miners and Producers ETF | Združene države Amerike | 0,47 % | $10,4M | −21 % | Izplačuje | 25 % |
BA BATE.DE L&G Battery Value-Chain UCITS ETF | Irska | 0,49 % | $733,8M | −5,2 % | Reinvestira | 25 % |
ID IDRV iShares Self-Driving EV and Tech ETF | Združene države Amerike | 0,48 % | $120,2M | −19 % | Izplačuje | 22 % |
28 2845.HK Global X China Electric Vehicle and Battery ETF (HKD) | Posebno upravno območje Ljudske republike Kitajske Hongkong | 0,68 % | $96,2M | −25 % | Reinvestira | 22 % |