Shrnutí
Pacer BlueStar Digital Entertainment ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho Pacer. Pozic uvnitř: 50. Deset největších tvoří 53 % fondu.
- Roční náklady
- 0,49 %
- Majetek fondu
- $3,28M
- Pozic
- 50
- Dividendový výnos
- 0,76 %
- Funguje od
- 2022
Co mluví pro
- Průměrný roční růst za poslední tři roky: 8,4 %.
Na co si dát pozor
- Deset největších pozic tvoří 53 % fondu, výsledek tak stojí na několika titulech.
- 44 % fondu je v jednom sektoru (Technologie).
- Náklady 0,49 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,44 %).
- Za posledních pět let cena jednou spadla o 35 % pod své maximum.
- Malý fond s majetkem $3,28M; malé fondy bývají častěji rušeny.
- Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $12,9K.
Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.
Cena
Výkonnost
- 1 měsíc
- +2,5 %
- 3 měsíce
- -4,8 %
- Letos
- -17 %
- 1 rok
- -19 %
- 3 roky
- +27 %
- Prům. market cap
- $61,8B
- P/E
- 16,2x
- Forward P/E
- 15,8x
- P/S
- 2,5x
- P/B
- 2,7x
- P/FCF
- 16,3x
- EV/EBITDA
- 11,0x
- Dividend yield
- 0,67 %
- ROIC
- 10,9 %
- ROE
- -1,0 %
- Hrubá marže
- 55,6 %
- Provozní marže
- 19,1 %
- Čistá marže
- 17,1 %
- Payout ratio
- 10,9 %
- Čistý dluh/EBITDA
- 0,5x
- Beta
- 0,98
Vážený průměr 37 největších firem, které tvoří 92 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.
Co ve fondu je?
Koncentrovaný- 1 07Tencent Holdings Limited 0700.HK 8,3 %
- 2 EVEvolution AB (publ) EVO.ST 8,2 %
- 3 FLFlutter Entertainment FLUT 7,0 %
- 4 DKDraftKings DKNG 6,7 %
- 5 NTNetEase NTES 5,2 %
- 6 79Nintendo Co., Ltd. 7974.T 5,1 %
- 7 Entain PLC 3,4 %
- 8 TTTake-Two Interactive TTWO 3,1 %
- 9 RBRoblox RBLX 3,1 %
- 10 SGSuper Group (SGHC) SGHC 3,0 %
Pozic ve fondu: 50. Deset největších tvoří 53 % majetku.
Složení k 7. 11. 2026.
Kam je fond rozložený?
Převažuje jeden sektorPodle sektorů
- Technologie 44 %
- Zbytné spotřební zboží 43 %
- Komunikační služby 12 %
- Ostatní 1,1 %
Podle zemí
- Spojené státy 32 %
- Čína 15 %
- Japonsko 15 %
- Švédsko 13 %
- Ostatní země 23 %
Podle velikosti firem
- Mega cap 9,0 %
- Large cap 51 %
- Mid cap 29 %
- Small cap 9,6 %
- Micro cap 0,8 %
Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $. Počítáno z firem, které tvoří 92 % fondu.
Největší sektor: Technologie (44 %). Největší země: Spojené státy (32 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (51 %).
Kolik mě to stojí?
Drahý- Ročně z $10 000
- $49,00
- Za 20 let
- $2 370
Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $49,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $2 370.
Jak se mu dařilo?
Dlouhodobě roste- Průměrně ročně za 3 roky
- +8,4 %
- Nejhlubší propad
- -35 %
- Roční kolísavost
- 22 %
Průměrný roční růst za poslední tři roky: 8,4 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 35 % pod předchozí maximum.
Vyplácí dividendy?
Ano, vyplácí- Výnos
- 0,76 %
- Výplat ročně
- 4
- Poslední výplata
- $0,02
Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,18 na podíl, tedy 0,76 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,02 dne 3. 9. 2026.
Dá se snadno koupit a prodat?
Obchoduje se málo- Denně se zobchoduje
- $12,9K
- Podílů denně
- 535
V průměrný den se zobchoduje zhruba $12,9K tohoto fondu.
Jak drahé jsou firmy uvnitř?
Běžné ocenění- P/E firem uvnitř
- 16,2
- Průměrné Bulios Score
- 65 ze 100
Váha podle Bulios Fair Price
- Podhodnocené 28 %
- Férově oceněné 9,9 %
- Nadhodnocené 62 %
Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 16,2násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 62 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.
Počítáno z největších firem (37), které tvoří 92 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.
Podobné fondy
Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.
| Fond | Sídlo | Majetek | Změna za 1 rok | Dividendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
ES ESPO VanEck Video Gaming and eSports ETF | Spojené státy | 0,55 % | $250,6M | -8,5 % | Vyplácí | 54 % |
ES ESP0.DE VanEck Video Gaming and eSports UCITS ETF | Irsko | 0,55 % | $665,9M | -3,1 % | Reinvestuje | 52 % |
BN BNGE First Trust S-Network Streaming & Gaming ETF | Spojené státy | 0,70 % | $4,94M | -14 % | Vyplácí | 44 % |
GA GAMR Amplify Video Game Leaders ETF | Spojené státy | 0,59 % | $38,7M | +1,1 % | Vyplácí | 37 % |
NE NERD Roundhill Video Games ETF | Spojené státy | 0,50 % | $14,6M | -9,1 % | Vyplácí | 36 % |
HE HERO Global X Video Games & Esports ETF | Spojené státy | 0,50 % | $146,3M | -10 % | Vyplácí | 35 % |