Povzetek
Global X Uranium ETF je ETF - sklad, s katerim se na borzi trguje kot z delnico - ki ga upravlja Global X. Število pozicij v njem: 60. Deset največjih predstavlja 62 % sklada.
- Letni stroški
- 0,69 %
- Velikost sklada
- $4,73B
- Število pozicij
- 60
- Dividendni donos
- 6,44 %
- Deluje od
- 2010
Kaj govori v prid
- Velik sklad: v upravljanju ima $4,73B.
- Zlahka ga kupite in prodate: dnevni promet je približno $110,4M.
- Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 10 %.
- Deluje že od leta 2010.
Na kaj biti pozorni
- Deset največjih pozicij predstavlja 62 % sklada, zato je njegov rezultat odvisen od nekaj imen.
- 56 % sklada je v enem sektorju (Energetika).
- Stroški 0,69 % letno so nad sredino primerljivih skladov (0,44 %).
- V zadnjih petih letih je njegova cena enkrat padla za 50 % od vrha.
Sklad nima lastnega Bulios Score niti Fair Price - oboje se izračuna iz rezultatov posameznega podjetja. Ta stran namesto tega prikazuje, kaj je v skladu in koliko stane.
Cena
Uspešnost
- 1 mesec
- −16 %
- 3 meseci
- −28 %
- Letos
- −24 %
- 1 leto
- −32 %
- 3 leta
- +24 %
- 5 let
- +4,9 %
- 10 let
- +171 %
- Povpr. market cap
- $22,5B
- P/E
- 26,3x
- Forward P/E
- 21,4x
- P/S
- 1,9x
- P/B
- 1,9x
- P/FCF
- 20,5x
- EV/EBITDA
- 12,5x
- Dividend yield
- 133,38 %
- ROIC
- 2,4 %
- ROE
- −0,8 %
- Bruto marža
- −31,5 %
- Poslovna marža
- −1343,4 %
- Neto marža
- −1099,3 %
- Payout ratio
- 3512,8 %
- Neto dolg/EBITDA
- 0,4x
- Beta
- 1,41
Tehtano povprečje 47 največjih podjetij, ki predstavljajo 88 % sklada. Banke in zavarovalnice niso upoštevane pri bruto marži, ROIC in kazalnikih z EBITDA.
Kaj je v skladu?
Koncentriran- 1 CCCameco Corporation CCO.TO 22 %
- 2 U-Sprott Physical Uranium Trust Fund U-U.TO 8,6 %
- 3 NXNexGen Energy Ltd. NXE.TO 6,6 %
- 4 KAJSC National Atomic Company Kazatomprom KAP.IL 5,2 %
- 5 UEUranium Energy Corp. UEC 4,1 %
- 6 OKOklo OKLO 3,8 %
- 7 80ITOCHU Corporation 8001.T 3,2 %
- 8 PDPaladin Energy Ltd PDN.AX 3,1 %
- 9 SSSibanye Stillwater Limited SSW.JO 2,9 %
- 10 DMDenison Mines Corp. DML.TO 2,5 %
Število pozicij v skladu: 60. Deset največjih predstavlja 62 % sklada.
Sestava na dan 6. nov. 2026.
Kam je sklad razpršen?
Prevladuje en sektorPo sektorjih
- Energetika 56 %
- Industrija 25 %
- Finance 7,3 %
- Javne storitve 5,5 %
- Osnovni materiali 5,0 %
- Drugo 1,8 %
Po državah
- Kanada 44 %
- Združene države Amerike 21 %
- Južna Koreja 11 %
- Avstralija 8,2 %
- Druge države 11 %
Po velikosti podjetij
- Mega cap 2,9 %
- Large cap 42 %
- Mid cap 36 %
- Small cap 14 %
- Micro cap 4,6 %
Po tržni vrednosti podjetja: Mega cap od 200 mrd. $, Large cap od 10 mrd. $, Mid cap od 2 mrd. $, Small cap od 300 mio. $, Micro cap pod 300 mio. $. Izračunano iz podjetij, ki predstavljajo 88 % sklada.
Največji sektor: Energetika (56 %). Največja država: Kanada (44 %). Največja skupina po velikosti: Large cap (42 %).
Koliko me to stane?
Drag- Letno od $10.000
- $69,00
- V 20 letih
- $3278
Od vsakih vloženih $10.000 sklad vzame $69,00 letno. Tega ne plačate posebej - odšteje se od vrednosti sklada. V 20 letih pri 5 % letni rasti to skupaj znese približno $3278.
Kako se je odrezal?
Dolgoročno raste- Povprečno letno v 10 letih
- +10 %
- Najgloblji padec
- −50 %
- Letna volatilnost
- 51 %
Povprečna letna rast v zadnjih desetih letih: 10 %. Najgloblji padec v teh letih: 50 % pod prejšnjim vrhom.
Ali izplačuje dividende?
Da, izplačuje- Donos
- 6,44 %
- Izplačila na leto
- 1
- Zadnje izplačilo
- $2,08
V zadnjih 12 mesecih je izplačal $2,08 na enoto, kar je 6,44 % današnje cene. Zadnje izplačilo je bilo $2,08 dne 30. dec. 2025.
Ali ga je enostavno kupiti in prodati?
Zelo enostavno- Dnevni promet
- $110,4M
- Enote na dan
- 3,4M
Na povprečen dan znaša promet s skladom približno $110,4M.
Kako draga so podjetja v skladu?
Prej draga- P/E podjetij v njem
- 26,3
- Povprečni Bulios Score
- 51 od 100
Utež po Bulios Fair Price
- Podcenjeno 12 %
- Pošteno vrednoteno 6,9 %
- Precenjeno 81 %
Za podjetja v njem se v povprečju plača 26,3-kratnik njihovega letnega dobička. Po Fair Price se 81 % ocenjene uteži izkaže za precenjeno.
Izračunano iz največjih podjetij v njem (47), ki predstavljajo 88 % sklada. Vsako podjetje šteje s svojo utežjo. Izhajamo iz kazalnikov, Bulios Score in Fair Price posameznih podjetij.
Podobni skladi
Skladi, ki imajo v lasti večinoma isto. Prekrivanje pove, kolikšen del uteži imajo skupen s tem skladom.
| Sklad | Sedež | Velikost | 1-letna sprememba | Dividende | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
UR URNU.F Global X - Uranium UCITS ETF | Irska | 0,65 % | $512,0M | −30 % | Reinvestira | 78 % |
HU HURA.TO Global X Uranium Index ETF | Kanada | 0,98 % | $116,7M | −28 % | Reinvestira | 52 % |
NU NUCL.MI VanEck Uranium and Nuclear Technologies UCITS ETF | Irska | 0,55 % | $752,3M | −25 % | Reinvestira | 51 % |
U3 U3O8.MI Sprott Uranium Miners UCITS ETF | Irska | 0,85 % | $204,5M | −9,7 % | Reinvestira | 37 % |
UR URAN Themes Uranium & Nuclear ETF | Združene države Amerike | 0,35 % | $21,6M | −31 % | Reinvestira | 36 % |
SM SMRF ALPS ETF Trust - ALPS Nautilus SMR, Nuclear & Technology ETF | Združene države Amerike | 0,65 % | $4,05M | - | Izplačuje | 29 % |